Homeopatie

Homeopatie (z řeckého homoios –podobný,pathos- nemoc) -léčebná metoda s dávnou tradicí a jasnými pravidly.
Zakladatelem je německý lékař Samuel Hahnemann (1755-1843), základní myšlenkou jeho celoživotního zkoumání je teze: „Pokud existuje nějaká látka, která má schopnost vyvolat nějaké zlo (tj.nemoc), má také schopnost toto zlo léčit“. Tím definoval základní homeopatický zákon – zákon podobnosti .
Pro výrobu homeopatický léků se používá přes 3000 různých látek rostlinného, živočišného, nerostného a chemického původu. Lék se vyrábí z tzv.matečné tinktury, která vzniká máčením látky ve směsi vody a alkoholu nebo u nerozpustných látek třením s laktózou. Lék se ředí nejčastěji v tzv.centezimálním ředění (v poměru 1:100),označení CH nebo v decimálním ředění (v poměru 1:10), označení DH. Existují ale i jiné způsoby přípravy homeopatických léků.

Homeopatie je účinná a přitom šetrná léčebná metoda. Homeopatické přípravky mají schopnost stimulovat organismus k lepšímu využití vlastních léčebných sil a přitom nejsou pro organismus toxické.
Homeopatické léky pomáhají zlepšit celkový zdravotní stav pacienta, neléčí pouze příznaky onemocnění.
Homeopatie umožňuje odstranit velké množství potíží, které lidi každodenně trápí, homeopatika lze použít nejen k léčbě, ale i k prevenci. Tam, kde je již tak závažný chorobný proces,že nelze vysadit klasický lék, lze homeopatií zmírnit vedlejší účinky klasických léků a zlepšit tak kvalitu života pacienta.