Dentální hygiena

Profesionální dentální hygiena

je nedílnou součástí preventivního vyšetření a má za úkol zabránit vzniku mnoha onemocnění dutiny ústní – zubního kazu, zánětu dásní a následně parodontitidy, která může vést ke ztrátě zubů.


Zdravý člověk by měl absolvovat toto ošetření každých 6 měsíců. Dentální hygiena je vhodná pro každého, tedy nejen pro dospělé, ale i pro děti.

Dentální hygienistka zahájí ošetření vyšetřením zubů a dásní , stanovením diagnozy a léčebného plánu. Po té provede odstranění plaku, zubního kamene a pigmentací, následné zaleštění a fluoridaci zubů, to vše doplněné instruktáží a nácvikem domácí ústní hygieny.

Dalšími výkony, prováděnými dentální hygienistkou, je ošetření citlivých krčků a klínovitých defektů, úprava převislých výplní, aplikace zubních šperků , bělení zubů.

Ve spolupráci se stomatologickou laboratoří zhotovujeme též chrániče zubů pro sportovce či proti bruxismu (skřípání zubů).


Bělení zubů

Zářivý úsměv je přáním většiny z nás, naše zuby se časem ale zbarvují stykem s různými potravinami, konzumací nápojů či kouřením. Bělením zubů lze zuby zbavit nežádoucího zabarvení a tak dosáhnout krásného zářivého úsměvu.

Provádíme tyto metody bělení :
kombinované bělení – proces bělení se zahájí ordinačním bělením a poté pokračuje domácím.
vnitřní bělení – bělení zbarvených nevitálních zubů (provádí pouze lékař)

Před zahájením bělení je nezbytné absolvovat profesionální dentální hygienu a prohlídku zubů , neboť je samozřejmostí, že bělit je možné pouze zdravý či opravený chrup bez zánětu dásní.


Zubní šperky

Kaménky různých barev a velikostí bezpečně aplikované na povrch zubu, provedení je zcela bezbolestné.